3084th Operations Squadron - 3097th Aviation Depot Squadron         Revised 3/6/2010

NAME

RANK

DUTY

AFSC

Abear, James H.

A/2C

Assy Type II

46350, 46130

Abel-Bey, Talmadge J.

A/1C

 

 

Adams, Leonard C.

A/2C

 

33150

Adams, Louis J.

TSgt

Assy Type II

46170,46370

Aesch, Harold W.

MSgt

 

33170

Allen, William J.

A/1C

 

46150, 46350

Allgood, Millard H. A1C    

Amies, Charles D.

TSgt

 

33270 (nuclear tech)

Andrews, Donald G.

SSgt

 

46170

Andrews, Stuart M.

1st Lt.

 

 

Armour, Charles W.

A/2C

 

 

Artman, Joseph T.

1st Lt.

 

3271, 3281

Arus-Cancel, Jose A.

A/3C

 

68130

Arvesen, Donald A.

A/2C

 

46350

Asbury, Hubert H.

SSgt

 

47150

Atkinson, Dwight L. Capt   1744A Weapons Controller
Babroski, Charles A. A/1C Nuclear Weapons Specialist 33150

Bagdonis, Harold S.

A/3C

 

 

Bailey, Harlo L.

A/2C

Assy Type II

46150

Baird, Billy T. A1C    

Baker, Donald G.

1st Lt.

Nuclear division

Dep Chief 6031/3281

Ball, David F.

A/2C

 

46350

Barber, William I.

TSgt

 

 

Barrett-Smith, Ronald A.B.

A/1C

 

33150

Beaumont, Charles R.

Captain

Tech Insp

3274

Beasley, Melmus

Sgt

 

47151

Beck, Kenneth D.

A/2C

 

 

Beck, Leon D.

1st Lt.

 

 

Bellamy, Woodrow F.

A/2C

 

46330

Bell, Leonard W.

A/2C

 

33150

Bender, Hubert L.

Captain

 

Supr., Plant A Branch,

Berger, Joseph A.

Major

 

Squadron commander, 3275A

Bernhart, James G.

 

 

 

Berry, Robert J.

A/2C

Assy Type I

70250

Bessent, James K.

A/1C

 

47130

Bland, Floyd M.

A/1C

 

60350 Veh Opr

Blaylock, Hugh F., Jr.

A/1C

 

46350

Bledsoe, Bryce S.

A/1C

Assy Type II

46150

Blessing, Benjamin L.

SSgt

Electrical, Type I

46150

Block, George A.

A/1C

Electrical, Type I

33150

Bloomster, Oliver A.

MSgt

 

46170

Boatright, Basil L.

1st Lt.

Type II

Asst Team Capt. 4344/3271

Bobulski, Casimir T.

MSgt

 

33170

Bogue, Charles A.

A/2C

 

46150

Bolton, Richard

A/1C

Assy Type I

46130,46010

Bonaccorso,  Roy T.

A/1C

 

33150

Bonafini, James A.

A/1C

 

33150

Boni, George A.

A/1C

 

46150

Bonnell, Glen D.

SSgt

 

46330

Boucher, Archie A. SSgt    

Boundy, John K.

A/1C

 

33150

Bradley, Ernest R.

Captain

Sq admin officer

 

Braun, Roman R., Jr.

SSgt

Assy Type II

33150

Brett, James E.

A/1C

 

70250

Bridges, William G.

A/1C

 

 

Broadwell, Milton E.

A/2C

 

46350

Bronzini, Gary E.

SSGt

 

47151

Brooks, Robert L. MSgt    

Brown, Gardiner A.

SSgt

 

47151

Brown, Harlan V.

Captain

 

 

Brunton, Richard M.

A/2C

Assy Type I

46150

Bryan, Marlin Q.

TSgt

Assy Type I

46170

Buchanan, James R.

A/1C

Type I

46150, 46350

Buford, Charles, Jr.

SSgt

 

70250

Burch, Wyatt W., Jr.

A/1C

 

47151

Burdette, Franklin D.

Captain

 

Site Maint. Officer

Burgess, Robert E.

A/1C

 

46350

Burnett, Bobby G.

TSgt

Assy Type I

46170

Burnett, William G.

A/1C

 

46350

Bussert, Wibur C.

1st Lt.

Nuc Officer

8551/3281

Butler, Karl K.

A/2C

 

46350

Byrne, Richard J.

1st Lt.

Assy Officer

3274

?, Wayne A.

A/2C

 

46150, 46330

Cain, David L.

A/2C

 

46350

Callahan, Timothy J.

Captain

 

 

Cappello, Antonio

SMSgt

 

33180

Caputo, Anthony J.

TSgt

 

46370

Carpenter, Francis J.

A/3C

 

 

Champion, James W.

MSgt

 

70270

Cherry, Ronald C.

A/2C

Assy Type II

46350, 46150

Chesslock, Joseph B.

A/1C

 

33230, 33150

Chevrette, Roger I.

MSgt

 

 

Ciampa, Louis MSgt Admin Supv, special weapons,  70270

Clayton, W. F.

MSgt

 

93170 Gnd Safety Tech

Clauer, Joseph J.

MSgt

 

73170 (First Sgt.), 70270

Cleveland, Edward C.

A/1C

 

 

Clotfelter, Raymond P.

Captain

Asst Assy Sup I

3211

Coffelt, Ersel S.

A/1C

 

33150

Cole, Lloyd L.

 

 

 

Colon, Jose C.

A/1C

 

 

Colston, Lonsie, Jr.

A/2C

 

46150

Combs, Robert W.

A/2C

 

46350

Conley, Frank D.

A/1C

 

47131 Apr Automv Mech

Connell, Francis J.

SSgt

 

46370, 46170

Conner, Gerald B.

1st Lt.

Nuclear division

Chief 3281

Cook, William H.

Captain

Sq Athletic Officer

 

Cooper, John

 

 

33150

Coppock, Edward T.

1st Lt.

Type II

Team Capt  3274

Cork, Orville L.

A/1C

 

46150

Cotton, Billy J.

TSgt

 

70270 Admin Suprv

Covey, Douglas W. A/2C Munitions spec, handling 46150

Cox, William G.

SSgt

 

46150, 46350

Creedon, John T.

A/1C

 

46350

Christel, Edward M.

A/1C

 

 

Crockett, Everett W. SMSgt    

Crowley, Charles S.

A/2C

 

46350

Crutchfield, Ralph L.

Captain

Chief, Ops and Plans

3274

Cuen, Ramon SSgt    

Dahl, Clifford A., Jr.

A/1C

 

47151 Autmv Mech

Dailey, Harlo L.

 

 

 

Davenport, Welthon A.

A/1C

 

47150 Const Eq Mech

Davis, Gilbert B.

Major

 

Squadron commander

Davis, Jack

1st Lt.

Type I

Elect Supr  3271

Davis, Karl F.

TSgt

 

 

Davis, Lee A.

SSgt

 

33170

Davis, Wayne R.

A2C

 

33150

Dean, William L.

CWO W-2

 

 

Deaton, Clifford L. CMSgt    

Degutis, Kenneth J.

SSgt

 

70250 clerk,46350

DeLuca, Francis J.

TSgt

 

75170

Demonaco, Ronald

A/3C

 

 

Denny, John W. SSgt    

DeNoon, Paul J.

CWO W-2

M-Bay, Type I

 

Deutscher, Gerald M.

A/1C

 

33150

Dewey, Gerald G.

A/1C

Electrical, Type I

33150

Dibala, Leo A.

A/1C

Assy Type II

46350

Dickert, Jack M.

A/2C

 

33150

Dickinson, Paul O.

Major

 

Chief, Maintenance

Dieter, Donald J.

TSgt

 

33170

Diffendale, Frederick E.

Captain

Trng & Scheduling

3274

Dixon, Howard H.

A/2C

 

46150

Dixon, Truman C.,  Jr.

A/3C

 

 

Dizer, Robert W.

1st Lt.

Asst Team Capt

3231/3271

D'Onofrio, Richard P.

A/2C

 

46350

Donovan, John E.

MSGt

Admin Supr

70270

Dungan, William D.

SSgt

 

46150

Durf, Thomas A.

A/1C

 

46150

Eager, Robert T.

SSgt

 

33170

Eager, William E.

A/2C

 

46350

Eckels, Robert W.

MSgt

 

 

Eckman, Gary L.

A/2C

 

46350

Eden, Lowell G.

SSgt

 

 

Edmunds, David C.

A/3C

 

46330

Edwards, Garld D.

SSGt

Assy Type I

46150, 46350

Elgin, Elmo C. MSgt    

Enatty (?), Robert E.

 

 

 

Endersbe, Alan C.

A/1C

Assy Type I

46150

Ensminger, Lloyd A.

A/1C

 

46350

Evans, Robert D.

SSGt

 

46170

Everett, Zachary T. Capt    

Fantacone, John J.

A/1C

 

 

Feinberg, Elliott L.

1st Lt.

 

 

Ferguson, Irvin A.

TSgt

 

64171 Whse Suprv

Ferry, Robert E. SSgt    

Finafrock, Meryl K.

Major

 

Squadron commander

Finnerty, Phillip J.

A/3C

 

 

Fontaine, Charles E.

MSgt

 

 

Ford, Robert W.

A/1C

 

 

Fossier, Leonard J.

SSgt

 

46350

Foster, Leslie

SSgt

 

46150

Fox, H.

Lt.

 

 

Fox, Leonard

?Sgt

 

46170

Frankel, Arthur J.

Major

Sq Historical Officer

Squadron commander

Fraser, Robert A.

SSGt

Clerk

70270

Fulton, James C.

Captain

Type II Plant

Chief

Gaines, Charles L.

A/1C

 Assy Type II

46350,60350, 46150

Gallagher, Donald

 

 

 

Ganem, William A.

A/3C

Clerk

70230

Gates, David E.

A/3C

 

 

Gates, George

MSgt

 

46150

Gates, John T.

A/1C

 

33150

Geissler, William J. A/1C   33150

Genet, John D., Jr.

A/2C

Type I

33150

Geske, Jerald R.

A/3C

 

55131

Gilchrist, Steve G.

A/2C

 

46350

Gillespie, Edward C.

SSgt

 

 

Givens, James H.

SSgt

 

46330

Glennie, Dale W.

A/2C

Electrical, Type I

46350, 46130

Goins, William T.

A/1C

 

47151 Autmv Mech

Golonka, Joseph F.

SSgt

 

64171 Whse Suprv - Property NCOIC

Golston, Harold, Jr.

A/2C

 

46150, 46350

Golston, Lonsie R., Jr.

A/2C

 

46150

Gonzales, Louis J.

TSgt

 

70270

Goode, David F. SSgt    

Graham, James H.

A/2C

 

46350

Graf, Robert D.

A/1C

 

60330 Apr Veh Opr

Grammer, Richard

Lt.

M-Bay, Type I

 

Grande, Richard M.

A/1C

 

46150

Grantham, Charlie F.

A/2C

 

 

Green, Roy W.

TSgt

NCOIC Prod. Control

46370,33170

Greenberger, Harvey J.

A/2C

 

33150

Gregory, Harry (?) M.

A/3C

 

46150

Greiner, Paul E.

A/1C

 

 

Griggs, George L.

SSgt

 

 

Gromme, Thomas J.

A/2C

 

 

Guidish, William

MSgt

 

46370

Haagenson, Kenneth A.

SSgt

 

33150

Hagaman, Walter

A/1C

 

33150

Hall, Ernest S.

CWO W-2

OIC Prod. Control

 

Hall, Jerome

SSGt

 

 

Hall, Maxwell L. CWO, W3    

Halle, William G.

A/3C

 

47131

Halpin, Thomas J.

TSgt

 

47170

Hamby, Malcom C.

Major

 

Squadron commander

Hamilton, Robert J.

Captain

Type I Plant

Chief 3274, 3211

Hansman, Henry J.

1st Lt.

Assy Br Off

3271

Hanson, George E.

A/2C

 

33150

Hanson, Leon H.

CWO W-3

OIC Prod. Control

 

Hardison, Frederick L. A1C    

Hare, Dewey R.

TSgt

 

 

Harkins, Ronald J.

SSGt

Maint Contrl Cntr

33150,46350,46370

Harmer, William L., Jr.

A/2C

 

33150

Harris, James W.

SSgt

 

33150

Harris, Lewis, Jr.

SSgt

 

 

Harrison, Tine

 

 

 

Hart, William R., Jr.

A/1C

 

33150,30452

Harty, Robert W. A/1C    

Harvey, Lenward E.

A/2C

 

46150, 46350

Haselhuhn, W.W.

A/2C

 

 

Hawkins, James O.

A/3C

 

60330 Apr Veh Opr

Headley, Alan G.

SSGt

 

46170

Heath, Charles D.

A/2C

 

33150

Heaton, George W.

SSgt

Type II

33170

Hemphill, Dean D.

A/2C

 

46350

Henry, John H.

A/2C

Assy Type I

46150

Herrington, Robert C.

TSgt

Assy Type II

33170

Hey, Robert W. A/1C Admin Clerk 70250

Hich, Oliver C.

MSGt

 

46170

Hicks, Harold H. Capt    

Hilbun, Robert F.

Major

Dir of Operations

Squadron commander

Hill, Fred M.

SSgt

 

 

Hill, Linford R.

TSGt

 

70270 (Admin Supr)

Hill, William C.

SSgt

Type II

33170

Hilt, David H.

A/1C

 

46350

Hinkson, Dougald L.

Captain

 

 

Hoffecker, Gary L.

A/2C

 

46350

Hogan, Joseph

A/B

 

 

Holder, Louie C.

A/1C

 

60350 Veh Opr

Holm, Dennis J.

A/2C

 

70250 Clerk

Holley, John T.

TSgt

 

OJT supervisor, 331XX

Hollis, Ben F.

SSgt

 

 

Holterman, David C.

A/1C

Assy Type I

46150,46350

Hooper, Ezekiel

A/1C

 

46350

Hopkins, Donald L.

A/2C

Assy Type I

46150

Horn, Knote A.

A/3C

 

 

Howell, William C.

 

 

 

Hoyle, Dale L.

A/3C

 

46150

Huch, Oliver C.

MSgt

 

46170

Hukill, Douglas L.

SSgt

 

 

Humphreys, Robert L.

1st Lt.

Type II

Team Capt  3271

Hunt, Rogers A., Jr.

A/3C

 

60330 Apr Veh Opr

Hunter, Frank O.

TSgt

Assy Type II

46170,46370

Hyman, Warren W.

A/2C

 

60330

Ingram, Cletus L.

A/1C

 

55151

Ingram, Harry E.

A/1C

 

33150

Ingram, Robert C.

SSgt

 

64150

Ingrassia, Peter S.

1st Lt.

 

 

Irwin, Glendel R.

A/1C

 

 

Isaacs, Thomas F.

TSgt

 

 

Jackson, William H.

A/2C

 

46130, 46350

Jaeger, Robert B.

A/2C

 

46350

Jaquay, John T.

A/1C

 

 

Jefferies, Thomas E.

A/2C

 

 

Jeffery, Will R.

A/1C

Assy Type I

46150

Jenkins, James H.

SSgt

Type I

46350

Jepsen, Edwin H. SSgt    

Jiricek, Victor

Captain

 

 

Johnson, Charles G.

SSgt

 

47151

Johnson, Cornelius, Jr.

 

 

 

Johnson, Frank B.

Lt. Col.

 

Squadron commander

Johnson, Frank E.

A/2C

 

 

Jones, Elmer T.

A/2C

Assy Type I

46150

Jordan, Lawrence D.

A/3C

 

 

Kalish, John L.

Captain

Type II Plant

Deputy Chief 3274

Kalman, Frederick J.,Jr.

A/1C

 

46350

Kelley, Gerald D.

A/2C

 

46350

Kelliher, Lawrence F.

MSgt

 

 

Kennedy, Hugh I.

A/1C

 

33150

Kenworthy, Gerald L.

SSgt

Assy Type I

46150,46370

Kerstetter, Frank U.

SSgt

 

46350

Ketter, Clarke R.

A/1C

Plant 1 E-Bay

33150

Kincaid, Robert E.

A/3C

 

 

Kifer, Richard G.

A/1C

Assy Type I

46150

Kinnee, Calvin L.

A/2C

 

46330

Kline, Robert G.

MSgt

Assy Type II

33170

Knauss, Ronald     33170

Knight, Jonathan

A/3C

 

 

Knouse, Russell R. TSgt    

Knowles, Kenneth D.

A/1C

 

33150

Koerth, Melvin O.

Major

 

Squadron commander

Koontz, Norman O.

A/3C

 

46150

Koster, Karl L.

A/2C

 

46350

Krohn, Harley W.

Major

 

 

Krushinsky, Bernard C.

A/2C

 

46350

Krzywick, Kenneth C.

A/3C

 

70230

Kuhne, Walter C.

A/1C

 

46150, 46350

Lachance, Valdor J.

MSgt

 

33170

Ladd, Robert D.

SSgt

 

33150

Lagree, Nathan A. SSgt   33170

Lagyak, John

 

8th Recon Tech Sq

 

Lampman, John SSgt    

Landis, Albert W.

SMSgt

 

46370, OJT supervisor 331

Landry, Arthur N.

A/1C

 

 

Law, John A.

A/3C

 

 

Lawrence, Henry B.

A/1C

 

33150

Leal, Jose A.

A/2C

 

 

Leavitt, Dennis C.

SSgt

 

 

Letaw, Melville T.

Captain

 

 

Lindsay, Mark

A/1C

 

33150

Lindstrom, William E.

A/2C

Elec Type I

33150,33270

Lochel, Charles L.

A/2C

 

 

Locke, Carl E.

A/1C

 

33150

Loomis, Richard L.

A/3C

 

 

Loranger, Maurice A.

TSgt (?)

 

47171

Loucks, Gregory

Captain

 

 

Lucadello, Robert G.

Major

Assembly Div

3211

Lucantonio, Walter

 

 

 

Lumbly, Clifton G.

Lt. Col.

 

Squadron commander

Luvin, Ralph E.

TSgt

 

46370

Lyle, William R.

Captain

 

3274

Madden, Loyal C., Jr.

A/1C

 

46350,33150

Magrew, John D., Jr.

A/2C

Assy Type II

46150

Mallon, John A.

MSgt

Assy Type I

46170,46370

Mann, Alvin F.

A/1C

Type I

33150

Marcus, Daniel

TSGt

Assy Admin Supr

70270

Marsh, Lawrence C.

A/2C

 

33150

Mason, Howard L.

MSgt

 

46370,73170 (Asst. 1st Sgt.)

McCalister, Lonnie

MSgt

Assy Type I

46170

McClung, Thomas R. SMSgt    

McCormick, William E.

SSgt

 

46370

McDaniel, Richard B.

SSgt

 

 

McDonald, Woodrow W. A2C   33150
McGann, John E. A2C   33150

McGuinness, Thomas M.

TSgt

Supply NCOIC

46170

McIntyre, Robert

 

24th MMS

Westover

McKinney, Duaine E.

A/1C

Loading crew

60350

McKinsey, James R. SSgt    

McLaughlin, James J.

 

 

 

McNulty, Walter A.

MSgt

First Sergeant

73170

McRae, Robert

 

 

 

Meletiou, Demetrios S.

1st Lt.

Type I

Assy Off Elec (also Gp Adj)   3231/3271

Mendenhall, Donald E. A2C    

Meyers, Carl J.

SSgt

 

33150

Meyers, William D.

A/2C

 

46350

Micale, Peter N.

1st Lt.

Nuc Officer

8551/3281

Milavec, Thomas P. A2C   33150

Miller, Frederick M.

1st Lt.

Assy Off Mech, Type I

3271,3041,3231

Minarcin, Milton W.

Major

 

Squadron commander

Mistich, Merlyn B.

1st Lt.

Type I

Assy Off  3271

Mitchell, Hershal

1st Lt.

Nuclear Officer

3281 (Also Supply Off)

Mondello, John F.

A2C

 

33150

Moore, Charles A.

A/1C

Plant 1 E-Bay

33150

Moore, Charles D.

SSgt

 

33170

Moore, William R.

SSgt

 

 

Moreland, Edward H.

CWO (W-2)

 

 

Morris, John

 

 

 

Moseley, Carl R.

TSgt

Classified Doc NCO

70270

Muska, George P.

TSgt

 

46170

Myrs, Harvey, Jr.

A/1C

 

 

Nall, Willie E.

SSgt

 

 

Neeley, William L.

A/2C

 

46350

Nelson, Jackie D.

 

 

 

Nickerson, Leighton A.

A/1C

Plant 1 Admin

 

Norwood, Verner

A/1C

 

60350

Northen, Oscar E., Jr.

SSgt

 

33150

Noyes, Elton E.

TSgt

 

 

Nunley, Dolen C.

A/1C

 

 

O'Brien, Raymond J.

SSgt

Assy Type II

33150

Ogorek, Walter T.

MSgt

Assy Type I

46170

Olive, Royce D.

A/2C

 

46350

Ollinger, William F.

SSgt

 

33150, 46150

O'Mara, Donald E.

SSgt

 

 

Onimus, William T.

 

 

 

Oravets, Albert A.

A/2C

Plant 1 Mech

46350

Osburn, Edwin L.

 

 

 

Owens, Robert F.

 

 

 

Ozengar, Homer H.

Captain

Chief Handling

3274

Pacheco, William

A/2C

 

46350

Parkinson, Ralph J.

SSgt

 

33170A

Pearsall, James A.

SSgt

 

 

Patch, John W. Major Security Officer, Briefing Officer, Debriefing Officer  
Perez, Cruz SSgt   33150

Peters, Harvey V., Jr.

SSgt

 

46150

Peterson, Alan W.

SSgt

 

33150

Philbrook, Laurice J.

SSgt

 

62250

Piechocki, Francis M.

A/3C

 

 

Pierce, Ralph S.

A/1C

 

33150

Pirrong, Francis M, Jr.

A/1C

Type I

46350

Pitsenbarger, Henry M.

A/2C

 

46350

Plath, Victor J.

Captain

Assy Br Officer

3271

Playdon, Richard T.

SSgt

 

33230 (nuclear tech)

Pohorely, Warren C.

A/1C

 

33150

Polley, Willard O.

Captain

 

 

Porter, Charles D.

Major

Dep Dir Oper

3271

Potter, Eugene A., Jr.

A/2C

Assy Type II

46150

Powell, John W. SSgt    

Powell, Richard L.

 

 

60350

Price, Durward

SSGt

 

46170

Pruden, Leroy

A/2C

 

46350

Quackenbush, Glenn W.

SSGt

Assy Type II

33150

Radcliffe, John J., Jr.

A/2C

Type I Handling

55151

Ragsdale, Barney G.

TSgt

Assy Type II

33170

Randall, Kenneth B.

A/2C

 

33230 (nuclear tech)

Ray, Thomas G.

Captain

Plans Officer

7024/3271

Reddin, Eulis C.

SSgt

 

46370

Rheaume, Raymond, Jr.

A/1C

 

 

Richards, Donald L.

SSgt

 

46350

Rinaldi, Vito P.

A/3C

Admin Clerk

70230

Ritter, Franklin D.

A/3C

 

 

Robbins, Joseph C.

TSGt

TO Clerk

70270

Roberts, Richard A.

A/1C

 

46350

Robicheau, Raplh G.

SSgt

 

 

Rogers, William G.

Captain

 

 

Romani, Louis S.

A/1C

Assy Type I

46150

Ross, Harlan P.

Major

 

Squadron commander

Rousseau, Gentry C. SMSgt    

Roy, Dolphice G.

SSgt

 

 

Rusonis, Victor A.

MSgt

 

33170

Ryals, Willie R.

TSgt

 

 

Ryan, Louis F. X.

1st Lt.

Asst Team Capt

3274

Ryone, David L.

A/2C

 

 

Saam, Joseph P.

A/1C

 

33150

Sablan, Angel A.

 

 

 

Santorsola, Ralph J.

TSgt

 

 

Sarson, Dennis J.

SSgt

 

 

Sawyer, Wilfred G.

A/2C

 

46350

Sawyer, Willis G.

A/2C

 

46350

Schamberger, Lawrence C.

TSgt

 

46370

Scheck, John R.

A/2C

 

46150

Schlack, Dennis R.

A/3C

 

 

Schmid, Freddie K. A1C    

Schmidt, Howard B.

Major

 

Chief, Maint. & Assy Div

Schnauber, William G.

A/2C

Electrical, Type I

46150

Schulte, Norman J.

A/2C

 

 

Schwartz, Daniel

1st Lt.

 

 

Schwartz, William S.

1st Lt.

Type I Assy Off

3274

Scoggins, James M.

A/1C

Assy Type II

46350, 46150

Scott, Elvin H.

A/1C

 

 

Scott, Richard H.

1st Lt.

 

 

Scuderi, Vincent J.

1st Lt.

Handling Div

Dep Chief  3271/3274

Searles, Richard M.

 

 

33150

Sevigny, Paul J.

Captain

Type I Plant

Deputy Chief 3254/3274

Seymour, Theodore A.

SSgt

 

 

Shinn, Jerry L.

SSgt

Assy Type II

33170

Shonce, Eldon H.

A/2C

 

 

Shope, Jerry L.

A/1C

 

64152 (Supply Rec)

Sicary, John P.

A/1C

 

46350

Siewert, John H. SSgt   OJT Supervisor 461

Simpson, Billy J.

SSgt

 

 

Simpson, Roger SSgt Sq Athletic NCO  

Sims, Jesse, Jr.

 

 

 

Slatter, Marion P.

Captain

Type I Plant

Mech Supr.3034/3271

Smith, Gerald P.

A/1C

 

33150

Smith, Harley R., Jr.

SSgt

 

46350

Smith, Mahlon M.

SSgt

Electrical, Type I

46350, 46150

Smith, Robert E. CWO (W-2) Sq Range Officer  

Snyder, Emory G,

SSgt

 

 

Sosnowski, Thomas P.

A/1C

 

 

Spencer, Richard W.

A/2C

 

 

Spowart, Russell E.

1st Lt.

Calib & Maint

3274

Sprayberry, Ronald D.

SSGt

 

47150

Sroka, Joseph J., Jr.

A/2C

 

33150

Stanley, Charles E. A1C    

St. Julien, Herman J.

SSgt

Type I

46370

Stein, John H.

1st Lt.

Asst Team Capt

3274

Stembridge,Edward E.

1st Lt.

 

 

Stevens, Glenwood

A/2C

 

64150

Stine, William H. A3C   33150

Stinson, James D.

 

 

 

Stoner, Robert E.

A/2C

 

 

Strawn, Bertram W., III

A/1C

 

46350, 46130

Stubblefield, Thomas R.

TSgt

Assy Type II

33170

Sunderland, John

SSgt

 

33170

Sutton, Jack A.

SSgt

 

 

Swagerty, Thomas F.

MSgt

Type II

46370

Syphrit, Jake E.

SSgt

 

 

Szabo, John S.

A/2C

Assy Type II

46150

Talley, Richard E.

A/1C

 

46350

Tate, Joseph H.

A/1C

 

33230 (nuclear tech)

Thayer, Richard E.

A2C

 

33150

Thomas, Carl J.

TSGt

 

 

Thompson, Andrew C., Jr.

SSgt

 

46170

Thompson, Donald A/1C Munitions spec, Handling 46150

Thompson, Edwin D.

1st Lt.

Type I Assy Off

3231/3271

Tincher, David

 

 

 

Toense, Theodore A.

A/B

Electrical, Type I

46130

Toomer, Harold

Captain

 

Sq commander 1 Jul 54

Toole, James M.

A/1C

 

33150

Trahnstrom, Lars P.

A/1C

Assy Type I

46150

Trammell, James C., Jr.

SSGt

 

46170

Trevethan, Donald G.

A/1C

 

33150

Turrentine, Bobby R.

A/2C

Assy Type I

46150

Underwood, Robert

SSgt

 

46350

Vandenberg, Paul D. A2C   33150

Vanlandingham, Claude E.

A/1C

 

 

Vannatter, Kenneth H.

 

 

 

Verville, Richard A.

SSgt

 

46350

Volk, John V. A2C   46330, 33150

Waddell, William B.

A/1C

Type I

46350

Wagner, John R.

A/1C

 

46350

Ward, Jennings A.

A/2C

 

46350

Warner, Walter F.

A/1C

Assy Type II

46150

Wasel, Stanley A2C   33150

Watson, Eddie L.

A/1C

 

47151

Watson, Ralph H.

A/1C

 

46350

Watson, Roger

 

 

 

Watson, William D.

A/1C

 

64152 (Sup Rec Spc)

Watts, Raymond C., Jr.

A/2C

Type II, handling

46350

Weber, Melvin G.

SSgt

 

46370

Wells, Raymond P.

A/1C

Assy Type II

46150

Welty, Dale E.

MSgt

Assy Type II

33170

Werille, Richard A.

SSgt

 

 

Wetherell, Daniel L.

SSgt

Assy Type II

33170

White, Arnold M.

A/1C

 

 

White, Clyde L.

SSgt

 

33170

Wiley, Robert L.

Major

Oper Officer

3211

Wilhite, Ralph

MSgt

 

46170

Williams, Fisher E.

MSgt

 

 

Williams, George P.W.

Captain

 

 

Witt, Dale W. A/1C    
Woods, Charles E. TSgt    

Woods, Isaiah

SSgt

Prod. Control

33170

Woodward, Henry T.

A/2C

 

 

York, Gilbert L.

A/1C

Type I

46350

Zuba, Andrew S.

A/1C

 

46350, 46130